Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

VRER-ravit 09.05.2019

Kilpailupäivä: 09.05.2019 Osallistujia ei oteta ennenkuin kutsu löytyy VRER:n kalenterista!
VIP: 08.05.2019
Järjestäjä: Lily's Trotters | Viveka Lilja & Team Lily

Osallistumiset ja rajoitukset

  • Raveissa juostaan Nordic Dream Meeting karsinta-lähdöt: Dancing Mile & Chrystal Mile.
  • Lähdöt 1-3 Rajattomasti hevosia / lähtö / omistaja
  • Lähdöt 4-5 2 hevosta / lähtö / omistaja (huomioithan, että hevosen tiedot tulee löytyä NDM-osallistuja sivuilta!)
  • Yhteen lähtöön max. 12 valjakkoa (lähdöt jaetaan tarvittaessa)
  • Sama hevonen vain 1 lähtö / ravit
  • Sama ohjastaja / 1 hevonen / lähtö (ohjastajaa ei ole pakko merkitä)
  • Ikärajat lämminverisilla 2-12 vuotta.
  • Jos lähtöön tulee 4 osallistujaa tai alle, se juostaan rutiinina ilman palkintoja.

NDM-info! 
Nordic Dream Meeting on VRER:in alainen suurkilpailu lämminverisille. Lähtöihin saavat osallistua 4-12-vuotias lämminverinen, jonka ennätys on 13,9 tai nopeampi. Osallistuaksesi hevosesi tiedot tulee löytyä NDM osallistujat sivuilta. Käythän siis osallistumassa sivujen ohjeiden mukaisesti ensiksi sinne ja vasta sitten näihin raveihin!

Näissä raveissa juostaan alkukarsinta 1. lähdöillä Dancing Mile & Chrystal Mile. Kummankin lähdöt 6. (kuusi) parasta jatkaa Fantasy Mile-lähtöön, joka juostaan 4.6.2019

Osallistumiset os. vrtviveka(at)gmail.com, otsikolla VRER 29, muodossa

lähtö nro
ikä skp Hevosen nimi / Ohjastaja (Seura) ennätys -- <br />

päivitetty 24.05.2019, klo 23:00 tulokset (& NDM tulokset 12.5.)

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m - 2-vuotiaat lämminveriset
P: 400v€ - 200v€ - 100v€ - 50v€ - (25v€)
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m 1.16,0 - 1.20,9 aikaiset lämminveriset
P: 700v€ - 300v€ - 200v€ - 50v€ - (25v€)
Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m 1.14,0 - 1.15,9 aikaiset lämminveriset
P: 1 500v€ - 800v€ - 400v€ - 100v€ - (50v€)
Lähtö 4. NDM Alkukarsinta 1. Dancing Mile - Ryhmäajo 1609m alle 14,0 aikaiset lämminveriset
P: 5 000v€ - 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - (500v€)
Lähtö 5. NDM Alkunkarsinta 1. Chrystal Mile - Ryhmäajo 1609m alle 14,0 aikaiset lämminveriset
P: 5 000v€ - 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - (500v€)

Tulokset

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m - 2-vuotiaat lämminveriset
P: 400v€ - 200v€ - 100v€ - 50v€ - (25v€)

1. 2v t The Next Best Thing Rewa / Jannica (APR) 19,3aly -- 19,5aly
2. 2v t Dragonessa Snilli / (SnRa) 20,1a -- 19,9aly
3. 2v o Zeus Baby / Jani (Duo) ei enn -- 20,2aly
4. 2v t K. Belle Star / Kari (Duo) ei enn -- 20,3aly
5. 2v o Inferno Ach / (ARO) ei enn -- 21,4aly
6. 2v o K. Catalog / Emilia (Duo) ei enn -- 22,4aly

7. 2v o Aa Thai / Emilia (Petraus) ei enn -- 22,5aly
8. 2v t Edith Ach / (ARO) ei enn -- 22,5aly
9. 2v o Norman Snilli / (SnRa) 21,2a -- 22,7aly
10. 2v o Seraph Ach / (ARO) ei enn -- 24,8aly
11. 2v o Mayhem Ach / (ARO) ei enn -- 24,9aly
12. 2v t Sierra Sea Air / Jens (Team Ninitra) ei enn. -- 25,5aly

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m 1.16,0 - 1.20,9 aikaiset lämminveriset
P: 700v€ - 300v€ - 200v€ - 50v€ - (25v€)

startti 1
1. 3v o Beholder Snilli / Aimo (RDT) 19,5ake -- 19,5aly
2. 3v o K. Max Man / Jani (Duo) 19,1 -- 19,6aly
3. 4v o Sunburned Shav / (NaSe) 19,2ake -- 19,6aly
4. 3v o Lock'n Rock RC / Petri (RDT) 19,5ake -- 19,7aly
5. 5v r Hidalgo Joe / Emilia (Duo) ei enn -- 20,2aly
6. 3v o Thriller Pomp / (ARO) 20,4a -- 20,5aly

7. 3v o Vallance Win / Bertel (Team Ninitra) 20,2a -- 20,9aly
8. 3v t K. Longstockning / Kari (Duo) 22,2 -- 21,5aly
9. 3v t Charming Indeed RC / Pinja (RDT) 19,4ake -- 21,6aly
10. 4v o Ol' Buttermilk Sky / Jannica (APR) 19,5aly -- 21,6aly
11. 3v o Knightinamillion / Magnhild (Team Ninitra) 19,3a -- 22,1aly
12. 3v o Enforcer Ach / Pasi (RDT) 19,1ake -- 22,1aly

startti 2
1. 3v t Ironica Ach / Pihla (RDT) 18,3ake -- 18,4aly
2. 3v t Vivonne Win / Marcus (Team Ninitra) 18,2a -- 18,4aly
3. 6v r Uncle WTF / Emilia (Petraus) 18,2 -- 18,5aly
4. 4v t Shireen Ach / Risto (RDT) 18,2ake -- 18,6aly
5. 3v t Radical Deadline / Hanna (RDT) 18,2aly -- 18,7aly
6. 3v t Summernight Saga / Gunvor (Team Ninitra) 19,2a -- 18,9aly

7. 4v t Wonder Shav / (NaSe) 17,3ake -- 19,0aly
8. 4v t Joyful Shav / (NaSe) 18,6aly -- 19,1aly
9. 3v o Beast Loose In Track RAT / Mia (RDT) 18,5aly -- 19,1aly
10. 4v t Be Better Shav / (NaSe) 17,2ake -- 19,1aly
11. 3v o Jungleman Unia / (SnRa) 19,2a -- 19,2aly
12. 3v o Radical Devil / Iikka (RDT) 17,2ake -- 19,3aly

startti 3
1. 5v o Hurricane Shav / Harri (NaSe) 16,2ake -- 16,7aly
2. 4v t Rjazán Perfect Luxury / (SnRa) 16,4a -- 16,8aly
3. 3v t Alexia Duán / Eero (Team Lily) 17,4a -- 17,4aly
4. 6v t Passion Fly / (ARO) 16,3a -- 17,4aly
5. 4v o Evil Disco / (ARO) 17,2a -- 17,5aly
6. 4v o Fadewalker Ach / (ARO) 17,3a -- 17,7aly

7. 5v o Pretty Boy Swagger / Venla (RDT) 16,3ake -- 17,9aly
8. 4v t Deathstrike Ach / (ARO) 17,1a -- 17,9aly
9. 5v t Cheerie Shav / Senja (NaSe) 16,2ake -- 18,2aly
10. 3v t Charlene Snilli / (SnRa) 16,2a -- 18,3aly
11. 5v t Cheeta Shav / Reetta (NaSe) 16,3ake -- 18,3aly
12. 4v o Howland Hudson / Niklas (Team Ninitra) 16,4a -- 18,4aly

Lähtö 3. Ryhmäajo 1609m 1.14,0 - 1.15,9 aikaiset lämminveriset
P: 1 500v€ - 800v€ - 400v€ - 100v€ - (50v€)

startti 1
1. 5v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 15,5ake -- 15,4aly
2. 5v o Rjazán Stirling / (ARO) 15,5a -- 15,4aly
3. 5v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 15,3aly -- 15,5aly
4. 7v o Capacity Unia / Ida (Team Ninitra) 15,2a -- 15,6aly
5. 5v t Northwind MacLily / (ARO) 15,5a -- 15,6aly
6. 4v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 15,4aly -- 15,7aly

7. 5v t Tarasque de Fey / Jose (RDT) 15,5ake -- 15,8aly
8. 4v o Daniel d'Athée / Sylve (Team Ninitra) 15,2a -- 16,1aly
9. 5v o Goldfinger MacLily / (ARO) 15,3a -- 16,2aly
10. 5v t Hornet Shav / Henna (NaSe) 15,4aly -- 16,5aly
11. 5v o Arkher Shav / Alfred (NaSe) 15,3ake -- 16,6aly
12. 5v t Gooseberry MacLily / (ARO) 15,1a -- 17,0aly

startti 2
1. 4v t Just For Fun RC / (SnRa) 14,1a -- 14,2aly
2. 4v t Delightful MacLily / (SnRa) 14,3a -- 14,3aly
3. 6v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 14,2aly -- 14,3aly
4. 5v o Radical Freakshow / Jaana (RDT) 14,1ake - 14,4aly
5. 8v r Red Jack / (ARO) 14,2a -- 14,5aly

6. 6v o Demonite RC / (ARO) 14,1a -- 14,5aly
7. 10v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 14,2a -- 14,9aly
8. 6v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 14,2ake -- 15,0aly
9. 6v t Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 14,6ake -- 15,2aly
10. 6v o Gladiator Snilli / (SnRa) 14,5a -- 15,5aly

Lähtö 4. NDM Alkukarsinta 1. Dancing Mile - Ryhmäajo 1609m alle 14,0 aikaiset lämminveriset
P: 5 000v€ - 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - (500v€)

osallistujat
8v t Shakethatbrass / (ARO) 10,1a --
9v t Horror Pomp / (ARO) 11,2a --
6v t Dragonlily Speed / (SnRa) 12,3a --
7v o Kickman Snilli / (SnRa) 12,1a --
8v t Tall Tale / Helga (Team Ninitra) 13,1a --
10v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 12,4a --
6v t Dramatic RC / Piia (RDT) 13,3ake --
7v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 13,4aly --
11v t Ginger Soupir / Pirita (NaSe) 11,0ake --
6v t Northpearl MacLily / Tuukka (Team Lily) 12,6ake --
7v t Wild Candy Princess / Veikko (Team Lily) 11,1aly --

tulokset
1. 8v t Tall Tale / Helga (Team Ninitra) 13,1a -- 12,5aly
2. 7v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 13,4aly -- 12,7aly
3. 6v t Northpearl MacLily / Tuukka (Team Lily) 12,6ake -- 12,7aly
4. 7v o Kickman Snilli / (SnRa) 12,1a -- 13,1aly
5. 10v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 12,4a -- 13,2aly

6. 11v t Ginger Soupir / Pirita (NaSe) 11,0ake -- 13,3aly
7. 9v t Horror Pomp / (ARO) 11,2a -- 13,5aly
8. 6v t Dragonlily Speed / (SnRa) 12,3a -- 13,6aly
9. 8v t Shakethatbrass / (ARO) 10,1a -- 13,6aly
10. 6v t Dramatic RC / Piia (RDT) 13,3ake -- 13,7aly
11. 7v t Wild Candy Princess / Veikko (Team Lily) 11,1aly -- 13,9aly

Lähtö 5. NDM Alkunkarsinta 1. Chrystal Mile - Ryhmäajo 1609m alle 14,0 aikaiset lämminveriset
P: 5 000v€ - 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - (500v€)

osallistujat
12v t Amelia Ach / (ARO) 10,3a --
6v o Crimescene Unia / (SnRa) 11,2a --
9v t Greninja Snilli / (SnRa) 11,2a --
10v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 11,5a --
8v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 12,4a --
7v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 12,1ake --
8v o Radical Adrenaline / Urho (RDT) 13,1aly --
11v o Grand Abs / Atte (NaSe) 10,5aly --
11v o In Roy's Name I Run / Roni (NaSe) 10,1aly --
6v o Golden Amazing / Eero (Team Lily) 10,4aly --
6v t Smashing MacLily / Viveka (Team Lily) 12,1aly --

tulokset
1. 12v t Amelia Ach / (ARO) 10,3a -- 11,1aly
2. 11v o Grand Abs / Atte (NaSe) 10,5aly -- 11,2aly
3. 6v o Crimescene Unia / (SnRa) 11,2a -- 11,2aly
4. 8v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 12,4a -- 11,5aly
5. 6v t Smashing MacLily / Viveka (Team Lily) 12,1aly -- 11,6aly
6. 11v o In Roy's Name I Run / Roni (NaSe) 10,1aly -- 11,7aly

7. 9v t Greninja Snilli / (SnRa) 11,2a -- 11,7aly
8. 8v o Radical Adrenaline / Urho (RDT) 13,1aly -- 11,8aly
9. 7v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 12,1ake -- 12,1aly
10. 10v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 11,5a -- 12,5aly
11. 6v o Golden Amazing / Eero (Team Lily) 10,4aly -- 12,5aly

 

 

Lily's Trotters on virtuaalitalli • Lily's Trotters is a sime-game stable

tekijänoikeudet
CSS koodi Viimakoura | taustakuvat © The Inspiration Gallery | ylägrafiikan kuvat © Suomen Hippos | tekstit © Lily's Trotters | hevosten kuvat - kuvaajat merkitty erikseen kaikkiin kuviin
Kaikenlainen kopiointi ja lataaminen on kiellettyä!

©2019 Lily's Trotters - suntuubi.com